Книжкова країна на ВДНГ
ВДНГ

З 24 по 27 квітня на ВДНГ пройде фестиваль "Книжкова країна". За чотири дні заплановані понад 300 заходів, серед яких зустрічі з авторами, вистави, зіркові читання, тематичні лекції, стендапи, автограф-сесії, інтерактивні майстеркласи. Також запланований звичний книжковий ярмарок, а з нового — квіткові інсталяції та фотозони.

Ділимося детальним гідом "Книжковою країною". 

Презентації книжок

На книжковому фестивалі автори будуть самостійно презентувати власні книги. Серед них презентація романів "Чак. На повітряних островах» Оксани Кириченко та "Каррайк. Переродження" Уляни Дадак (25 квітня, 17:00, павільйон 1, зала 1), презентація книжки "Дреди, батли & стіли" фольклористки й антропологині Дар’ї Анцибор (25 квітня, 15:00, павільйон 1, зала 1) та презентація нового роману Ґеоргі Ґосподінова "Природний роман" (26 квітня, 13:00, павільйон 1, зала 1).                                                                                

Дискусії та зустрічі

Упродовж чотирьох днів на фестивалі триватимуть лекції, панельні дискусії та живі розмови про книги, мистецтво й соціальні теми. Серед них дискусія "Тоді і зараз. Мистецтво спротиву: боротьба українських митців" (24 квітня, 19:00, павільйон 1, зала 2), "Ліричний бранч" із письменницею Софією Андрухович (27 квітня, 11:00, павільйон 7) та панельна дискусія "Як говорити на складні теми з українцями у 2025 році" (26 квітня, 15:00, павільйон 1, зала 2).

Книжкова країна на ВДНГ: гід

#ФРОНТМЕНИ, павільйон 4

Це павільйон творчості військових та ветеранів, який цього року презентує програму про осмислення військового досвіду, силу слова творчості, памʼяті та людських історій.

  •  24 квітня — сценічне читання п’єси "Плем’я чекання" від "Театру ветеранів"
  •  25 квітня — мілітарі-стендап "Ненароджений для війни" від 3ОШБ
  •  27 квітня — вистава-хедлайнер "Мій друг, чорний ельф" від Львівського театру Лесі Українки.

Протягом усього фестивалю в павільйоні працюватиме велика виставкова експозиція митців, які нині служать у Силах оборони.

Світове дерево фантастики, павільйон 7

Цьогоріч фестиваль презентує спеціальну програму, присвячену сучасній українській фантастиці. Упродовж чотирьох днів у павільйоні триватимуть дискусії, публічні розмови й презентації, що охоплюють різні напрями жанру — від горору до наукової фантастики та romantasy. 

Учасники програми — українські автори, які формують нову фантастичну літературу: Ігор Антонюк, Анастасія Нікуліна, Ірина Пасько, Валерія Растет та інші. 

Родинні читання, павільйон 2

Це формат читань дитячих книжок для малечі та їхніх батьків. Серед учасників: FIINKA, Тоня Матвієнко, Magic Brothers, Олег Скрипка, Адам Мушкін, Нікіта Добринін, Дмитро Коляденко, Фагот, Дарія Біла, Ольга Навроцька та інші.

Премія книжкових блогерів

26 квітня на сцені концертної зали Universum Hall (6 павільйон) відбудеться церемонія нагородження переможця Премії книжкових блогерів. Цього сезону премія визначатиме найобговорюванішу книгу українського автора серед виданих з травня 2024 до березня 2025 року. У шортлісті "Кубик" (Саша Козлов), "Діва, матір і третя" (Юлія Нагорнюк), "З нами житиме еласмотерій" (Роман Голубовський), "Потяг прибуває за розкладом" (Марічка Паплаускайте), "Погляд Медузи" (Любко Дереш).

Книжкова країна 2025

Література і музика 

До фестивалю долучається культурний простір "ВʼЯВА" з концертами 26 і 27 квітня. Для гостей "Книжкової країни" вхід вільний.

Активності на території

Протягом фестивалю на різних локаціях діятимуть зони майстеркласів, зони з освітніми мультфільмами для дітей, уроки англійської, виготовлення квіткових закладок і ліногравюр, створення ексклюзивних листівок з авторськими дизайнами, заняття з українського скоропису, виготовлення мінікнижок власноруч, створення екслібрисів, розпису зрізів книг тощо. 

Соціальні ініціативи

Під час "Книжкової країни" благодійні фонди збиратимуть кошти на власні потреби: БФ "Допомогатор", який підтримує військових та родини загиблих, фонд "Лелека", який забезпечує захисників тактичною медициною, фонд Притули, що збиратиме донати для потреб армії, БФ "РІЙ" і "Гуркіт", що розповідатимуть про проблематику побуту військових, проводитимуть майстеркласи й даруватимуть подарунки за донат. 

Повна програма фестивалю вже незабаром буде доступна на сайті. Вхід вільний.